Vellykket treningssamling i Liepaja

Det var igjen duket for treningssamling i Liepaja, Lativa for femte året på rad!

Totalt 55 spillere, trenere og familiemedlemmer deltok på årets samling. G2000 var representert med 9 spillere og var dermed det laget i klubben med flest spillere. G2000 var sammen men Petter og Robin fra G99 en treningsgruppe på 11 spillere. I løpet av uken har vi gjennomført 10 treninger og spilt 2 kamper mot Liepajas 2000 gutter. Noen spillere har også klart og lagt inn noen småe joggeøkter på morningen i løpet av samlingen.

Treningene ble med god stødighet ledet av Ron og Armands. I tillegg til treninger ble det onsdag og torsdag kveld spilt treningskamp mot Liapajas 2000 gutter. Dette laget er et av de bedre lagene i Lativa og skal til neste år spille i landets 1 divisjon i U16. Men våre gutter lot seg ikke skremme og selv med noen småskader ble det seier i første kamp 48-46. Et noe kjerpet og forsterket Liepaja lag skulle ha revansje kvelden etter, men igjen viste våre gutter at ting ser lovende ut før kommende sesong. Ledelse 36-28 til pause forsvares gjennom 3 og 4 periode og vi kan innkassere en ny seier 69-61.

Et vellykket opphold både for G2000 og for resten av klubben. Vi gleder oss allerede til neste sommer og en ny tur 😀 G2000 ønsker også å takke Bjørn Åge, Siri og Steinar for at det igjen ble ett supert opplegg 🙂

Nå er det straks skolestart og vi starter på med treninger allerede på tirsdag kl 16:30 i Åsveihallen før turen går til Bærum Open helgen 18-20 september.

111

112

113

Flere bilder finner du på klubbens Facebook-gruppe for turen: https://www.facebook.com/groups/218999144793193/

Det vil etterhvert også bli lagt ut bilder fra turen på klubbens facebook-side: https://www.facebook.com/sverresborghoops?fref=ts

Lagt til av

Lag en kommentar

©2020 Sverresborg Idrettsforening. Laga av Oss.